Rákoš - chata Kopáska - jazero Izra

Kraj/Krajina
Košický kraj
Región
Abov
Vzdialenosť
29 Km
Priemerný čas
03:00:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Cestný
Hodnotenie
Nehodnotené
Terén
Asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

rakosizra.kmz (1.814KB)
rakosizra.gpx (14.712KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Celý cyklistický výlet sme začali aj ukončili v obci Rákoš, ale dá sa začať aj od vlaku v Bohdanovciach alebo v Slanci a taktiež je možné odstaviť auto na odbočke Slanec-Izra.

Cyklistická trasa začína v Rákoši a až po odbočku Slanec - Izra budete šliapať do pedálov po dosť frekventovanej hlavnej ceste a do dosť prudkého stúpania. Na križovatke odbočíte vpravo a tým pádom opustíte hlavnú cestu. Po prechode cez plynovod a kratšom stúpaní sa cesta rozdeľuje. Naša cyklotrasa pokračuje vľavo (vpravo by sme sa dostali k chate Karoľka, ale to popíšeme v inej cyklotrase).

Slanský hrad

Po niekoľko sto metroch sa nám naskytne nádherný výhľad na zrúcaninu Slanského hradu. Ďalej stúpate stále do mierneho kopca v okolí prekrásnej prírody so zaujímavými kamennými poľami. Po asi 7,5km budete prechádzať okolo studničky, kde je možné si oddýchnuť na pekne upravených lavičkách.

Po kratšom oddychu nasleduje 3km trochu prudšieho stúpania na kótu 607, kde treba odbočiť doprava (na začiatku sa môžete držať žltej turistickej značky) ku chate Kopáska. Pri chate sa oplatí zdržať trochu dlhšie a vychutnať si výhľad na Východoslovenskú nížinu. Budete mať pocit, že dovidíte až na Ukrajinu.


Jazero Izra

Popri chate prechádza aj náučný chodník Slanská Huta - Veľký Milič. Od chaty sa po tej istej trase vrátite na kótu 607, odkiaľ cyklotrasa pokračuje pekným zjazdom na jazero Izra. Cestou sa môžete ešte zastaviť pri prameni Sv.Františka, kde je možné nabrať vodu. Na jazere Izra sa môžete okúpať a keďže celkom dobre tam funguje aj bufet, tak si môžete spolu s deťmi vychutnať aj nanuky a čapovanú kofolu. Cesta späť vám ubehne pomerne rýchlo, keďže sa väčšinou iba veziete z kopca.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

Peter Jenčík - SooF, KrompachyPeter Jenčík - SooF, Krompachy Trangusova 3, 05342 Krompachy
MADBIKER Rooseveltova 6, 04001 Košice
YOURSHOP Rovníková 4, 04012 Košice
ABCDSHOP Osloboditeľov 83, 07101 Michalovce
Cyklo ABC, Spišská Nová Ves Ing.Straku 5, 05201 Spišská Nová Ves
Chrisbbery, Košice Rovníková ulica, 04012 Košice
www.elektrobike.sk Marikovského 12, 04801 Rožňava
Počasie Rákoš

Podobné cyklistické trasy