Štrbské a Popradské pleso

Kraj/Krajina
Prešovský kraj
Región
Spiš
Vzdialenosť
19 Km
Priemerný čas
02:50:00
Obtiažnosť
Stredná
Vhodné pre bicykel
Cestný
Hodnotenie
Terén
0% offroad, 100% asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

popradskestrbskepleso.kmz (11.529KB)
popradskestrbskepleso.gpx (174.642KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Popradské pleso

Cyklotrasu začíname na parkovisku pri električkovej zastávke Popradské pleso. Celá trasa na Popradské pleso vedie po asfaltke krásnou a turisticky vyhľadávanou Mengusovskou dolinou, je značená modrou turistickou značkou a je zároveň aj značenou cyklistickou trasou, takže zablúdiť by ste naozaj nemali. Zabrať Vám dá hlavne prvých pár sto metrov , strmšie stúpanie s niekoľkými zákernými zákrutami pokračuje ešte cca 2.5km. Po ich zdolaní sa nám postupne začína odkrývať pekná scenéria a výhľady .

Ostatný zvyšok trasy až po Popradské pleso je už len v miernom stúpaní a zdoláte ho bez menších problémov. Oddýchnuť si však v prípade potreby môžete na niekoľkých miestach/odpočívadlách. Pri plese sa nachádza Chata pri Popradskom plese , kde je možné občerstvenie, vzadu za chatou nájdete detský domček a hojdačky. Okolo celého plesa vedie chodník, ktorý je však prístupný len na pešo. Z Popradského plesa sa späť dostaneme pekným zjazdom po tej istej trase. Okrem cyklistov tu stretnete aj veľa peších turistov, takže odporúčame cyklistom byť ohľaduplný, opatrný a pozorný!, hlavne na zákrutách.

Štrbské pleso, Jazierka lásky

Po peknom zjazde, na konci asfaltky z Popradského plesa, zatáčame vpravo, kde sa miernym stúpaním cez električkové priecestie dostaneme na Štrbské pleso. Na začiatku sledujeme značenie so šípkami (akonáhle prejdeme popod most električkovej trate), ktoré nás dovedie k Jazierkam lásky . Odtiaľto pokračujeme asfaltkou, ktorou sa dostaneme do centra Štrbského plesa. Tu je už len na Vás, čo chcete vidieť a navštíviť. My sme sa boli previesť pri skokanských mostíkoch , odkiaľ sa v lete skáče bungee.

Potom sme prešli kúsok okolo plesa, kde sa dajú urobiť naozaj gýčové fotky a zastavili sme sa pri výhliadke na celú Popradskú a Liptovskú kotlinu . Návštevu plesa sme zakončili pri električkovej stanici, kde sme sa na terase občerstvili kofolou a deti sa vybláznili na trampolíne, hajdačke a spúšťačke . Ku autu sme sa dostali po hlavnej ceste. Môžete však využiť aj tú istú cyklotrasu, ktorou ste prišli (odporúčam, stretnete tam oveľa menej áut).

Zaujímavosti

Popradské pleso

Popradské pleso (staršie Rybie pleso) je štvrté najväčšie pleso v Tatrách na Slovensku a nachádza sa v nadmorskej výške 1494,3 mnm. Má rozlohu 6,88 ha, hĺbku 17m a je jedným z niekoľkých zarybnených plies. Pri plese stojí Chata pri Popradskom plese (bývalá Chata kpt. Morávku). V limbovom háji neďaleko plesa je Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier.

Jazierka lásky

Ide o umelo vytvorené jazierka, v ktorých sa kedysi chovali ryby. Dnes tam nájdete pokoj, vedú tam lávky ponad tečúcu vodu, na brehu sú lavičky a informačná tabuľa. Na dne väčšieho jazierka vidieť kamenný kríž.

Štrbské pleso

Štrbské pleso je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Leží v nadmorskej výške 1346,6mmnm. Má rozlohu 19,76 ha, je 640m dlhé a 600m široké. Dosahuje maximálnu hĺbku 20m. Okolo celého please vedie chodník a v okolí nájdete športové stredisko, kde si každý príde na svoje, ako v letnom, tak aj zimnom období.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

DEMO obchod - Bezplatný profil, Poprad Štefánikova 11, 05801 Poprad
RABATIN, Poprad Zdravotnícka 1, 05801 Poprad
SPAIZ BICYKLE, Bardejov Poštová 3, 08501 Bardejov

Podobné cyklistické trasy