Okolo Liptovskej Mary - cestná verzia

Kraj/Krajina
Žilinský kraj
Región
Liptov
Vzdialenosť
37 Km
Priemerný čas
02:10:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Cestný
Hodnotenie
Nehodnotené
Terén
0% offroad, 100% asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

okolomarycesta.kmz (18.226KB)
okolomarycesta.gpx (138.001KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Pri tejto cyklistickej trase zablúdiť asi nie je možné a kedže je to uzavretý okruh, môžete ju začať v ktoromkoľvek mieste a vydať sa ktorýmkoľvek smerom.

My sme začínali v Liptovskom Mikuláši a vydali sme sa v smere na Lipt. Trnovec. Pár metrov za Lipt. Mikulášom budete prechádzať okolo Aquaparku Tatralandia a po chvíľke vstupujete do Lipt. Trnovca, kde máte možnosť navštíviť kemp a okúpať sa. Z Lipt. Trnovca pokračujeme v smere na Lipt. Sielnicu. Prechádzame okolo Koliby Gréta a Villy Betula. Obe ponúkajú možnosti výbornej reštaurácie a takisto aj detské ihrisko. Ideálne miesto na prestávku, hlavne ak ťaháte deti v cyklovozíku.

Po krátkom oddychu pokračujeme po hlavnej ceste v smere na Bešeňovú (nedá mi nespomenúť, že pár metrov za Villou Betula sa po ľavej strane nachádza ďalšia pláž, kde je možné osvieženie). Na križovatke za Hliníkom odbočíme na Bobrovník a pokračujeme až ku Veži kostolíka na Liptovskej Mare neďaleko priehradného múra. Veľmi obľúbené miesto na kúpanie s pekným výhľadom na Lipt. Maru v pozadí s Lipt. Mikulášom, po ľavej strane Západné Tatry a napravo Nízke Tatry. Taktiež je tu možnosť navštíviť Archeoskanzem Havránok.

Cyklotrasa pokračuje ďalej panelovou cestou popri priehradnom múre, ktorou prídeme najprv do obce Vlašky, kde odbočíme vľavo a mostom popred priehradný múr prejdeme do obce Vlachy. Odtiaľto pokračujeme cez Krmeš už len rovno v smere na obec Ľubeľa, kde sa na križovatke napojíme na hlavnú cestu č.18, ktorá nás už priamo dovedie naspäť do centra Lipt. Mikuláša.

Zaujímavosti

Keltské múzeum Havránok

Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Návštevníci si tu naplnia svoje predstavy o viere a živote starých Keltov. Počas prechádzky si môžete prezrieť pôvodné opevnenie s kamennými hradbami, drevenými palisádami a vstupnou bránou, ako aj zrubový dvorec, obetiská, nástroje a predmety, ktoré tvoria po zrekonštruovaní archeologické múzeum v prírode. Od roku 1967 je Havránok národnou kultúrnou pamiatkou. Príjemné je navštíviť toto miesto počas Keltských dní, kedy tam predvádzajú nadšenci spôsob žitia.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

DEMO obchod - Platený profil, Liptovský Mikuláš Bellova 696/2, 03101 10490
Kubicašport, Žilina Osloboditeľov 17, 01001 Žilina
Škvarka CYKLO ŠPORT, Dolný Kubín Radlinského 30, 026 01 Dolný Kubín
ELITE BIKE, Dolný Kubín Aleja Slobody 3054, 026 01 Dolný Kubín
VELO sprint - original bike shop, Žilina A.Kmeťa 1, 010 01 Žilina
Elitebikes Oravska 2351/2, 01001 Žilina
Ľudovít Weck-Datamarket Bratislavská 31, 01001 Žilina
MD-centrum Košťany nad Turcom 283, 03841 Košťany nad Turcom

Podobné cyklistické trasy