Cyklochodnik Spišská Belá - Tatranská Kotlina

Kraj/Krajina
Prešovský kraj
Región
Spiš
Vzdialenosť
9 Km
Priemerný čas
00:50:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Cestný
Hodnotenie
Nehodnotené
Terén
0% offroad, 100% asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

cyklochodnikbela.kmz (4.746KB)
cyklochodnikbela.gpx (33.198KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Cyklochodník má celoasfaltový povrch a v dĺžke dev仝 kilometrov spája obce Spišská Belá a Tatranská kotlina. Vedie pozdĺž hlavnej cesty I/67 a je využívaný hlavne cyklistami a in-line korčuliarmi, v zime bežeckými lyžiarmi. Jeho šírka je 3 metre a súčasťou chodníka sú aj štyri väčšie odpočívadlá s prístreškom, stolíkom a stoličkami, pri ktorých sa nachádza aj mapa regiónu spolu s cyklotrasami.

Zaparkovať môžete na parkovisku pri Belianskych rybníkoch, kde je možné aj občerstvenie v lokálnom bufete a nachádza sa tu aj detské ihrisko. Ak vychytáte pekné počasie (čo sa v našom prípade nepodarilo) a pôjdete v smere na Tatr. Kotlinu, budete mať nádherný výhľad na Belianske Tatry.

Výstavba cyklochodníka bola realizovaná v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovensko. Cyklochodník je prvou etapou veľkého projektu budovania cyklotrás, ktoré by mali viesť celým podhorím Tatier.

Zaujímavosti

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku. Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m s prevýšením 125 m, na trase je 860 schodov a trvá asi 70 min.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

DEMO obchod - Bezplatný profil, Poprad Štefánikova 11, 05801 Poprad
RABATIN, Poprad Zdravotnícka 1, 05801 Poprad
SPAIZ BICYKLE, Bardejov Poštová 3, 08501 Bardejov

Podobné cyklistické trasy