Okolo obce Bobrovec - okruh č.1

Kraj/Krajina
Žilinský kraj
Región
Liptov
Vzdialenosť
13 Km
Priemerný čas
01:30:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Trek
Hodnotenie
Nehodnotené
Terén
90% offroad, 10% asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

bobrovecokruh1.kml (30.803KB)
bobrovecokruh1.gpx (92.922KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme pravú vetvu a po pár metroch nás poľná cesta vypľuje na rozbitejšiu asfaltku, ktorou pokračujeme až k Bobroveckej Vápenici (ešte pred Vápenicou je možnosť odbočiť do ľava na salaš Pastierska a vychutnať si špecialitky z ovčieho mlieka. Odtiaľ je to už len na skok po turistickom chodníku k Rázcestiu na Tokarinách. Tu začína Tatranská magistrála značená červenou farbou. Po magistrále najprv po mostíku cez prvý potok, neskôr cez druhý potôčik, až sa dostávame ku kopcu, ktorý býva väčšinou rozbitý od mechanizmov a bude tu treba miestami potlačiť (hlavne posledná časť je troška strmšia).

Po zdolaní kopčeka sa dostávame na lúky, kde opúšťame magistrálu a točíme vpravo na poľno-lúčnu cestu popri lese . Nasleduje celkom fajn lúčny, nazvem ho, "zjazdík", ktorý sa dá pri jemnom točení pedálov naozaj vychutnať. Pred nami sa nám otvára panoráma Nízkych Tatier, neskôr aj výhľad na celú obec Bobrovec s dominantnou kostolnou vežou a v pozadí s Liptovskou Marou . Cyklistickú trasu zakončíme kratším zjazdom po rozbitej a kamenistej poľnej ceste, ktorá končí v poľnohospodárskom družstve na Trstenom, odkiaľ je to naozaj na skok späť do Bobrovca.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

DEMO obchod - Platený profil, Liptovský Mikuláš Bellova 696/2, 03101 10490
Kubicašport, Žilina Osloboditeľov 17, 01001 Žilina
Škvarka CYKLO ŠPORT, Dolný Kubín Radlinského 30, 026 01 Dolný Kubín
ELITE BIKE, Dolný Kubín Aleja Slobody 3054, 026 01 Dolný Kubín
VELO sprint - original bike shop, Žilina A.Kmeťa 1, 010 01 Žilina
Elitebikes Oravska 2351/2, 01001 Žilina
Ľudovít Weck-Datamarket Bratislavská 31, 01001 Žilina
MD-centrum Košťany nad Turcom 283, 03841 Košťany nad Turcom

Podobné cyklistické trasy