Vyjdite si do výšin Tatier s pohodou a bez zbytočnej námahy!

Obľuba elektrobicyklov posledné roky razantne stúpa. Dôvod je veľmi prostý, dostať sa čo najďalej s čo najmenším vypätím síl.


Elektrobicykle volia prevažne menej zdatní cyklisti, seniori a ľudia s hendikepom. Ale elektrobicykel nie je len pre "turistov". Aj namakaní jazdci v ňom nájdu svoje. Veľa pretekárov ho využíva k ušetreniu energie do kopca, aby mohli trail zísť viackrát a tým pilovať svoje technické zručnosti. Vo Francúzsku už majú elektrobicykle vlastné závody, kde jazdia aj tí najlepší pretekári súčasnej doby.

Elektrobicykle fungujú na relatívne jednoduchom princípe. V okamihu, keď začnete šliapať do pedálov, sa automaticky zapne motor a začne vám pomáhať.

Elektrobicykle majú svoje stupne asistencie, závisí to na značke a výrobcovi motora. Od veľmi ekonomického programu podpory sa môžete preklikať až k turbo režimu, s ktorým môžete v pohode ísť až 25km/h. Priemerný dojazd na jedno nabitie sa pohybuje od 60-150 km, v závislosti od zvoleného programu asistencie a terénu, v ktorom sa pohybujete.

Na trhu je nepreberné množstvo výrobcov elektrobicyklov. Niektorí sa venujú iba prestavbe klasického bicykla na elektrobicykel, iní dávajú prednosť vlastnému vývoju a produkcii celých elektrobicyklov.

Špičkovou značkou ponúkajúcou elektrobicykle je francúzsky Lapierre. Lapierre pôsobí na trhu už 70 rokov a v poslednej dobe sa intenzívne venuje vývoju elektrobicyklov Overvolt. Za rozvojom stojí Nico Vouilloz (10 násobný majster sveta v zjazde na horských bicykloch). Elektrobicykle Lapierre patrí medzi tie najlepšie na svete. Rok od roka sú elektrobicykle dokonalejšie a radikálne menia pravidlá hry.

K 70. výročiu založenia firmy Lapierre vyšla z výroby špeciálne lakovaná 70th Edition. Prevažná väčšina elektrobicyklov Lapierre stojí na karbónovom ráme. Vďaka batérii zabudovanej v ráme čo najbližšie k stredovému motoru je ťažisko veľmi nízko a robí tak elektrobicykle Lapierre veľmi ovládateľnými a hravými.


Za veľmi priaznivú cenu 4400 Eur je k dostaniu karbónový model Overvolt AM 600 +. Tento celoodpružený elektrobicykel s karbónovým rámom je univerzálnym horským bikom so zdvihmi 150/140 mm a najvýkonnejším motorom z radu BOSCH - Performance CX so zabudovanou rámovou batériou. S motorom o výkone 250 W a batériou s kapacitou 500Wh si môžete naplánovať výlet dlhý takmer 200km. Pri tomto elektrobicykli vývojári kládli dôraz predovšetkým na menšiu veľkosť, jednoduché ovládanie a kompaktnosť. Všetko ovládanie prebieha z prehľadného displeja Bosch Purion. Bonusom sú kolesá o rozmere 27,5+, s ktorými prekonáte naozaj každú prekážku.

Značka Lapierre do vývoja investuje naozaj veľké prostriedky a vo výsledku je to vidieť. Preto elektrobicykle Overvolt získali už veľa ocenení za dizajn.

Medzi ďalších významných výrobcov elektrobicyklov sa radí nemecký Ghost. Nemecká kvalita sa odráža nielen v klasických bicykloch, ale aj v oblasti elektrobicyklov. Bicykle a elektrobicykle Ghost vám budú robiť iba radosť. Ich veľkou výhodou je cenová dostupnosť. Modely Ghost sa pohybujú v cenovej relácii od 2000 Eur až po top modely za 5000 Eur. Elektrobicykle Ghost používajú motory Bosch a Shimano.

Stálicou v ponuke elektrobicyklov Ghost je model Teru, ktorý za svoje roky doznal výrazných zmien v systéme uloženia batérie. Po novom je batéria čiastočne zapustená do rámu, čo dodáva bicyklu oveľa športovejší vzhľad. Za zmienku určite stoja modely Midseason, ktoré vynikajú svojimi neprehliadnuteľnými farebnými kombináciami. Celá nová kolekcia Ghost 2018 sa nesie v duchu veselých a žiarivých farieb. Určite sa máte na čo tešiť!

Pre rok 2018 chystá Ghost veľkú revolúciu v elektrobicykloch a okrem modelov Kato, Lanao, Teru, Square a Andasol bude v ponuke tiež neprehliadnuteľný závodný modelový rad Lector!

Pred kúpou elektrobicykla doporučujeme osobné vyskúšanie u odborných predajcov Lapierre a Ghost, ktorí vám radi poradia so správnym výberom.

Buďte s nami v kontakte

Komentáre