TEST: Haven Rain Brain nepremokavé kraťasy

Určite tušíte, že Rain Brain sú kraťasmi určenými predovšetkým do vlhka.

Celá zadná strana vrátane rozkroku a vnútorných stehien je ušitá z nepremokavej látky, ktorá by mala mať podľa českej značky až 15-metrový vodný stĺpec. To vám síce nepotvrdíme, no isté je, že napriek jazde – ako už z fotky vyplýva – v roztápajúcom sa snehu a blate neprepustili dnu ani náznak vlhkosti. Predná strana, tá už je vyrobená síce z komfortne strečovej a ľahkej, no premokavej látky, a preto sa hodia skôr na jazdu až po daždi než počas neho.

Na bokoch nájdete dve dostatočne hlboké zipsovacie vrecká, no škoda je, že ani jedno z nich nie je nepremokavé. Kraťasy by tiež mohli byť o kúsoček dlhšie – hoci majú na zadku všitý strečový panel prekrytý nepremokavým materiálom a aj ten je mierne elastický, predsa len majú tendenciu trochu sa vytiahnuť pri pedálovaní v sede. Veľmi praktické je sťahovanie pásu na suchý zips, najmä ak po zimnej objemovke radi hmotnostne fluktuujete.

Strih aj materiály sú pohodlné, konštrukcia kvalitná a nájdete tu aj zopár dobre vymyslených detailov – cvoky na zapínanie majú napríklad dizajn malých brzdových kotúčov. Dostupné sú aj v kompletne čiernej farbe bez neónových doplnkov a v celkom masívnom rozsahu veľkostí od petite až po BBW.


Hodnotenie


68 €
www.haven.cz

Buďte s nami v kontakte

Prečítajte si aj...

Komentáre