Test & súťaž: Cyclon Bike Care Wet & Course Lube mazivá na reťaz

V prípade mazív na reťaze rozlišujeme dva základné typy – „suché" a „mokré".

„Suché" mazivo je určené do suchých podmienok a minimalizuje lepenie nečistôt na reťaz. „Mokré", akým je aj Wet Lube, je zase vhodné do vlhka – je hustejšie, vytláča vlhkosť a v zákutiach reťaze vydrží dlhšie. Druhým testovaným mazivom je Course Lube, ktoré je niekde na polceste medzi oboma typmi.

Je redšie a je vhodné do meniacich sa podmienok alebo vtedy, keď netušíte, čo vás čaká – napríklad počas súťažného dňa.

Obe mazivá obsahujú P.T.F.E., preto sú použiteľné aj na iné časti bicyklov, ako sú zámky pedálov či dokonca klzné časti odpruženia. Tu by sme však odporúčali skôr redšie Course Lube. Použiteľné sú taktiež na časti motocyklov.

Obe mazivá si v nehostinných podmienkach bratislavského snehu (čítajte blata s fľakmi bieleho) počínali dobre. Ktoré tak zvolíte, bude len na vás. Course Lube bude univerzálnejšou voľbou, zatiaľ čo Wax Lube si môžete dokúpiť na konci sezóny.

Dodávajú sa v 125 ml balení aj servisnom 750 ml objeme. Course Lube je okrem toho dostupné aj v tejto praktickej malej 25 ml fľaštičke za 3,99 €, ktorú si môžete hodiť do ruksaku.

www.skprofibike.sk

Hodnotenie: 4*
Cena: 10,95/9,95 € (125 ml)

SÚŤAŽ s Sk-Profi Bike

Vyhrajte mazací olej do extrémnych podmienok Cyclon Bike Care Wet Lube. Sledujte facebookovú stránku Sk-Profi Bike a od 3. 3. 2018 sa aj vy zapojte.

Buďte s nami v kontakte

Komentáre