TEST: BBB Kite

Model Kite kedysi predstavoval v ponuke BBB cenovo dostupnú voľbu pre cestárov. Dnes toto poslanie v zásade nestráca, no necieli len na asfalt.


Kite je totiž dizajnovo všestrannou prilbou, ktorá sa nestratí v lese ani na ceste. Je to pozitívna správa? Záleží od uhla pohľadu. Ak hľadáte dizajn trailovej prilby podľa najnovších trendov, zrejme sa poobzeráte skôr inde. Ak vám však v garáži okrem MTB-čka stojí aj žiletka, Kite je kvalitnou, cenovo dostupnou a dizajnovo podarenou voľbou, ako vybaviť ochranu hlavy jedným nákupom. Zadná časť nie je spustená príliš nízko a helma nie je príliš robustná na to, aby automaticky vyvolávala terénny dojem. Šilt je veľmi jednoducho odpojiteľný a na rozdiel od väčšiny heliem nie je do očí bijúce, že chýba. V skutočnosti pod ním nájdete skryté logá, ktoré pekne dotvoria dizajn helmy aj bez neho.

Helma ponúka jednoduchší, no fungujúci a pohodlný systém uťahovania s kolieskom a s vertikálne nepolohovateľnou kolískou. Predné otvory prekrýva sieťka proti vniknutiu hmyzu, na zadnej strane zase nájdete na cestách praktické reflexné prvky a vo vnútri antibakteriálne výstelky. Nová helma Kite nie je ani výnimočne ľahká, ani dizajnovo výrazná, hoci v ponuke je množstvo rôznych farebných kombinácií. Už tradične pre BBB však ponúka decentnú kvalitu a dobrú cenu. Ako vždy vám však odporúčame si ju pred kúpou skúsiť. Kým jednému z nás sedela dobre, ďalšieho tlačila na čele. Ako sa však pri kúpe heliem hovorí – sto ľudí, sto hláv.

Hodnotenie


Prilba, s ktorou nebudete trápni na biku ani na cesťáku. Najprv si ju však vyskúšajte.
50 €
sk.bbbcycling.com

Súťaž!

Chcete ju vyhrať? Čítajte a klikajte na Facebook SK-Profi Bike a dozviete sa viac!

Buďte s nami v kontakte

Komentáre