PREDSTAVENIE: Kenzel 2017

Nové karbónové enduro a tradičná záplava krásnych mestských bicyklov. Slovenská značka z Hurbanova predstavila novinky na tohtoročnú sezónu.Kenzel FTW

Ak ste aspoň trošku internetovo gramotní, určite viete, čo skratka FTW znamená. Kenzel For The Win je karbónovou novinkou, ktorá ešte minulý rok bola osamoteným projektom bez ambícií dostať sa do výroby. Na sezónu 2017 sa však predsa len do katalógu dostal, hoci v limitovanom počte kusov. V ponuke značky doplní duralové enduro Black Jack a zjazdový model Raven a stáva sa tak tretím celoodpruženým bicyklom v portfóliu.


Novinke sa ušlo čestné miesto nad všetkými ostatnými bicyklami s vlastným svietením. Matný čierny rám necháva vyniknúť prirodzenej štruktúre karbónu, a hoci je tohtoročná MTB kolekcia obzvlášť farebná, v prípade FTW zvolil Kenzel lesklé čierne nálepky pre #stealth #blackonblack #murdered #batman look.

Zadná stavba so zdvihom 150 mm sa hýbe prostredníctvom twin-link systému s virtuálnym bodom otáčania pracujúcom na podobnom princípe ako napríklad systém VPP. O tlmenie sa stará tlmič RockShox Monarch RT3 doplnený o jeho vidlicový ekvivalent Pike RCT 3 vpredu.

Z karbónu nie je len rám, no aj kolesá FSA SL-K. Pohon 1x11 zabezpečuje Shimano s obľúbenou sadou XT a z rovnakej série sú aj brzdy. Teleskopická sedlovka Kind Shock LEV má zdvih len 63 mm, čo je na takto ladený bike prinajmenšom zaujímavá voľba. Na druhej strane však pomáha držať hmotnosť na čo najnižšej úrovni.


Trochu škoda je, že bike je dostupný len v jednej 15,5" veľkosti, ktorá uspokojí len jazdcov nižšieho vzrastu. Možno však predpokladať, že ak bude bicykel úspešný, na budúci rok sa objaví aj vo viacerých rozmeroch.


Kenzel Urban & City

Štýlové mestské cruisery a citybiky sú to, čo Kenzelu ide spomedzi všetkých slovenských značiek najlepšie. Vďaka vlastnej lakovni a tlačiarni nálepiek si môžu v Hurbanove dovoliť obrovskú flexibilitu a skúšať to, čo vyzerá najlepšie. To, že sa im to podarí nájsť takmer vždy môžete posúdiť sami z nasledujúcich fotiek.


Kompletnú kolekciu 2017 a ďalšie informácie nájdete na stránke KENZEL.SK


Text & foto: Filip Stifler Nagy

Buďte s nami v kontakte

Komentáre