Nový Biker 5 vonku od 31. júla!

Leto je obdobím tripov a aj preto bude piate tohtoročné číslo Bikera plné tipov na výlety – či už sedláte XC-čko a chuť spoznávať krásy Slovenska a Čiech, alebo zjazdový špeciál a chuť spoznávať stredovek v rukách a nohách. Najnovšie číslo Bikera nájdete v novinových stánkoch, všetkých dobrých bikeshopoch, obchodoch Tesco, kníhkupectvách Panta Rhei, či na benzínových pumpách Agip a Slovnaft. A toto nájdete v Bikeri 5...

Skončili sa časy obchádzania skokov! Pod vedením inštruktora, slopestylera, dirtjumpera a v prvom rade majora leteckej školy Granta Choppera Fieldera vás naučíme základné techniky skákania a pomôžeme vám odstrániť najčastejšie chyby. Výhovorky, prečo dnes nie je ten správny čas konečne poslať obávaný dvoják sa vám stenčujú!
11 rokov trvalo, kým sa mestské zjazdové preteky vrátili do rodnej krajiny jedného z najlepších zjazdárov na betóne súčasnosti. Bratislava City Downhill hostil jazdcov zvučných mien z celého sveta a my sme boli pri tom prostredníctvom foťákov aj pier.
Jazdiť na biku a nepoznať Stevea Peata je ako piť mliečko a nevedieť ako robí kravička. Oveľa lepší, než toto prirovnanie je však bikecheck dvoch zjazdových špeciálov tohto majstra sveta. Jeden z nich zo súčasnosti a druhý spred dvadsiatich rokov. Skutočne sme kedysi jazdili zjazd na hardtailoch s ráfikovými brzdami?
Pri pomyslení na alpský bikepark sa väčšine vybaví Rakúsko, avšak jeho severný sused má k tejto veci čo povedať tiež! Veľký prehľad ôsmich nemeckých bikeparkov vám povie, kam, za koľko, a s akým bikom sa vybrať, ak vás cesty osudu zavedú do Dojčlandu.
Nemecko je príliš ďaleko? Čo tak slovenský bikepark? Opäť sme zavítali do dvoch najväčších lanokou obsluhovaných rajov v krajine bryndzových halušiek, očekovali zmeny, a priniesli vám kompletnú príručku k tomu, aby ste sa vybrali pojazdiť si do Bikeparku Jasná, či na Malinô Brdo.
Lanovky sú pre deti a veľkáči si radšej všetko vyšliapu? Nie je problém máme pre vás spracované hneď tri lokality na celodenný trip na trailbikoch, v ktorých to bude okrem jazdenia aj o krásnej prírode a kultúrnych pamiatkach. Množstvo trás na Liptove, pri Poprade, aj na slovensko-českom pohraničí v regióne Valašsko a na Kysuciach vás čaká nielen v časopise, ale aj v priložených, no vyberateľných mapách.

 

Napriek tomu, že z tepla sme už pribrzdení všetci a stále, občas treba poriadne zatiahnuť za páčky. To, ktoré brzdy vás na biku ubrzdia efektívne, no zároveň za dobré peniazeza dobrú hmotnostnú penaltu vám prezradíme v megateste 12 bŕzd. A to nie je všetko – je to len prvá polovica z nich!.
Zjazd nie je len kráľovskou disciplínou mountainbikingu. Je to aj príležitosť ako uniknúť spod lúčov slnka pod koruny stromov a všetku energiu investovať len do čo najrýchlejšieho prejazdu ťažkého terénu. Otestovali sme pre vás 6 zjazďákov. Rôzne cenové kategórie, rôzne cieľové skupiny, a rôzne pocity z jazdy vás usmernia pri výbere novej hračky na bicyklovanie sa z kopca.
Málo? Čo tak minitest tretier, návod ako odvzdušňovať brzdy Formula, porovnávanie prehadzovačov Shimano so spojkou a bez, či predstavenie najväčších noviniek značiek Specialized a Lapierre na sezónu 2014? Toto všetko a ešte viac nájdete v obehu už od. A ak by sa vám nechcelo behať po obchodoch, predplaťte si Bikera za polovičnú cenu na tejto stránke, kde okrem toho nájdete denne najzaujímavejšie správy zo sveta bikov.

Buďte s nami v kontakte

Komentáre