Horskú cyklistiku si užijete kdekoľvek na Slovensku. Aj v Bratislave

Kto má rád cyklistiku a istú dávku adrenalínu súčasne, zrejme sa venuje skôr tej horskej než cestnej. Veď predsa jazdiť po kopcoch, v lesoch, na nerovnom teréne, to so sebou prináša isté napätie, čo je pre niekoho synonymom zábavy.

Začiatočník alebo skúsený jazdec?

Ak už nejaký čas jazdíte, zrejme už máte svoj „stroj", horský bicykel. No ak ste začiatočník, pre ktorého možno práve táto sezóna bude tou prvou v slovenských lesoch a na prírodných cyklotrasách, je dôležité vedieť, aké možnosti pri výbere máte.

Horské bicykle majú ťažšiu konštrukciu než cestné no ich riadenie je prispôsobené jednoduchšej manipulácii. Využívajú sa materiály, ktoré sú pevnejšie a majú dlhšiu životnosť, ako napríklad hliník alebo karbón.

Veľkosť rámu aj kolies pri výbere prispôsobujte vašej výške, prípadne dĺžke nôh. Kolesá majú bežne od 26 do 29 palcov, rámy od 16 do 21. Pre lepšiu orientáciu pri výbere si môžete pozrieť aj tohto sprievodcu výberom najvhodnejšieho bicykla od inSPORTline.

Čo tak niečo viac?

Kto to myslí s horskou cyklistikou naozaj vážne, ten už určite premýšľal a obzeral si aj celoodpružené bicykle. Tie sú aktuálne veľmi obľúbené a využiteľné na rôznych typoch povrchov. Ich najväčšou výhodou oproti horským bicyklom je oveľa viac pohodlia pri kontakte aj s tým najnáročnejším terénom. Akékoľvek nerovnosti tlmia predné aj zadné tlmiče, takže aj dlhšia jazda je razom znesiteľná.

Ceny horských a celoodpružených bicyklov sa pohybujú v rozmedzí od niečo vyše stovky až po tisícky eur. Keď ale patríte k ľuďom, ktorí preferujú iba to najlepšie a najkvalitnejšie, prípadne raz chcete pretekať, môžete využiť aj možnosť nákupu bicykla na splátky bez navýšenia. Zároveň v inSPORTline platí na takéto produkty predĺžená 10 ročná záruka, takže sa nemusíte obávať neočakávaných porúch.

Buďte s nami v kontakte

Komentáre