Hangair – vychytaj si nové triky bez bolesti

V oblasti starého vajnorského letiska vyrástol unikátny priestor pre profi športovcov, adrenalínových nadšencov, ale aj deti. Vyskúšať si môžeš všetko od špičkovo vybavenej gymnastickej plochy vrátane trampolín, cez skateboardig v minirampe, až po kickre do molitánu a polety z 9 metrovej veže.


Odlišný prístup

Myšlienka postaviť halu Hangair vznikla v roku 2012. Chalani stojaci za projektom vychádzali z toho, že adrenalínové športy sú čoraz rozšírenejšie a ich tréning je u nás poriadne náročný – lebo u nás akékoľvek zázemie chýba. Inšpirovali sa preto halou vo švajčiarskom Laaxe a ďalšími podobnými vo Fínsku, či Andorre. Hangair je multifunkčná hala, čo výrazne zlepšuje podmienky na športovanie nielen v Bratislave a okolí, ale aj v susedných štátoch.

Športoviská v Hangairi

Hala má celkovú rozlohou 1600 m2,, samotné športoviská zaberajú 1000 m2. Najväčšiu plochu Hangairu zaberajú tri umelé skoky s rôznou náročnosťou a dopadová plocha v podobe penového bazéna s rozmermi 12x9 m.

Na 6-metrovej platforme si najlepšie zatrénuješ na bikoch, korčuliach, či skejte. Vychytávať si triky nikdy nebolo ľahšie a príjemnejšie. Dopadáš do peny, takže backflipy a rotácie si budeš môcť zatočiť s pokojným svedomím a bez toho, aby si sa rozbil.Ďalšie dva skoky sú pokryté umelým povrchom Snowflex®. Tieto sú určené pre lyže a snowboard. Nižší má platformu vo výške siedmych, ten vyšší na úrovni deviatich metrov

Jedným z top prvkov haly sú 3 olympijské trampolíny s doskokom do penového bazéna a tiež unikátna trampolína na freestyle s rozmermi 5,6x5,6 metra.

V Hangairi sa nachádza aj gymnastická telocvičňa s airtrackom, kruhmi, rebrinami, kladinou, či bradlami vystlaná gymnastickým kobercom.

Poslednou časťou je tzv. zóna na funkčný tréning vybavená hrazdami, olympijskými činkami, kettlebelmi, švihadlami, či expandermi. Je teda jedno, či chceš rozvíjať silové schopnosti, popracovať na koordinácii, zaskákať si do peny, alebo sa zapotiť pri náročnom crossfitovom workoute. Hangair ponúka takmer neobmedzené možnosti.

Aktívny oddych a zaujímavé kurzy

Vrchnú časť haly tvorí Bar&Chill zóna, ktorej súčasťou je skateboardová rampa. Odtiaľ máš výhľad na celú halu, takže vidíš pokusy všetkých kamošov a popri tom si popíjaš pivečko, alebo Red Bull.

Pokiaľ nemáš vlastnú výbavu, k dispozícii je požičovňa a v prízemí zase obchod ak by si sa chcel štýlovo obliecť. V Hangairi nájdeš aj množstvo tréningových kurzov. Ak chceš cez zimu zapracovať na kondičke, koordinácii, alebo flexibilite ideálne sú gymnastické kurzy.

Ak zase nemáš istotu vo vzduchu a brzdí ťa strach z výšok, skús kurz trampolín. Všetky kurzy vedú renomovaní atléti, ktorí sa postarajú o to, aby si sa naozaj posunul.

Hangair je otvorený každý deň od pondelka do nedele od 10:00 do 23:00 h.. Športovisko, alebo kurz si rezervujte na: www.hangair.sk

Buďte s nami v kontakte

Komentáre