Dovolenka na dvoch kolesách

S horúcimi slnečnými lúčmi prichádza aj čas dovoleniek. Ak ste aktívny cyklista, tak si pravdepodobne neviete predstaviť letnú výpravu bez poriadnej cyklotúry. Máme pre vás dva typy bicyklov, ktoré vás budú sprevádzať pri každom vzrušujúcom dobrodružstve.

Bicykel skladačka

Keď sa chystáte na aktívnu dovolenku, každý centimeter batožiny naviac sa ráta. Ak si potrebujete so sebou zbaliť svojho dvojkolesového miláčika, tak sa budete určite pozerať po kuse s minimalistickými rozmermi.


Skladací bicykel je užitočným spoločníkom pre cestovateľov – dobrodruhov, ktorí podnikajú spontánne výpravy a radi využívajú mixované spôsoby prepravy. Oproti bežnému bicyklu majú jednu obrovskú výhodu. Pred nastúpením do dopravného prostriedku alebo po ubytovaní sa v hoteli, ho jednoducho zložíte a nebude problém s jeho uskladnením.

Cestný bicykel ako riešenie pre dlhšie vzdialenosti

Cestný bicykel je čoraz obľúbenejším dopravným prostriedkom na výletoch. Vďaka nemu nebudete limitovaný vlakom, autobusom ani lietadlom. Na internete nájdete mnoho rád a podrobných opisov, kde a za koľko môžete cestovať.

Obľúbené cyklotrasy sú roztrúsené po celom svete. Ak nemáte radi teplo, budú pre vás ideálne miesta ako Škótsko, Írsko alebo Island. Dvojkolesový štýl života sa dá spojiť aj s morom. Stačí navštíviť Sicíliu, Južnú Dalmáciu alebo exotický Madagaskar.

Musím si kúpiť nový bicykel?

Nikde nie je napísané, že pred dovolenkou musíte ihneď utekať do obchodu a nakúpiť si úplne novú cyklistickú výbavu. Je však vhodné, aby ste vyhľadali cyklo servis. Ak si kúpite bicykel od inSPORTline, získate garančnú prehliadku zadarmo a máte zaručený aj profesionálny servis bicyklov.

Skúste si spomenúť, či ste v minulosti pri nákupe zbytočne nešetrili. Diely použité na výrobu najlacnejších variant bicyklov sú často nekvalitné. Skúste na svoj starší, cestný alebo skladací bicykel pozrieť kritickým okom a prehodnotiť, koľko kilometrov je schopný spoľahlivo najazdiť. Nechcete predsa, aby vaša dovolenka skončila skôr, ako ste plánovali.


Buďte s nami v kontakte

Komentáre