Biker 6/2013 v predaji od piatka 20. septembra!

Po niekoľkotýždňovej letnej pauze je tu ďalšie číslo Bikera s ostrožltou obálkou a nemenej ostrým obsahom! Kopec testov, kopec rád a kopec príjemného večerného (prípadne záchodového – dobre vieme kam si ho brávate!) čítania nájdete už tradične v obchodoch Tesco, bikeshopoch, pumpách Agip a Slovnaft, novinových stánkoch, či v kníhkupectvách Panta Rhei. Pozrite sa, čo na vás čaká vnútri.

RockShox Boxxer RC je bez diskusie najbežnejšou dvojkorunkovou vidlicou na kopcoch, nech už prídete na zjazdové preteky, alebo do bikeparku. V servise vás preto naučíme robiť základnú údržbu, ktorú zvládnete doma, s pár nástrojmi, a nad maminým kobercom. (Ale jedine v prípade, ak zvládate postaviť lego určené pre 3-6-ročné deti.)
Čoraz viac zákazníkov si čoraz viac vecí objednáva z internetu za častokrát podstatne nižšie ceny, a do lokálneho bikeshopu vkročí len ak potrebuje náhradné lanko, prípadne na drzo vyskúšať veci, ktoré si chce objednať z eshopu. Odzvonilo však preto kamenným bikeshopom? Opýtali sme sa na to viacerých majiteľov tých najväčších predajní na Slovensku, a odpoveď vás možno prekvapí.
Čím viac točítiek a gombíčkov, tým viac vidlica? Áno, aj nie. Aby ste vedeli vidlicu či tlmič správne nastaviť, je dobré vedieť čo sa skrýva vnútri. Ak ste teda niekedy tápali v tme, či už pri pohľade na vlastné odpruženie, alebo pri výrazoch v našich testoch, je tu tento článok, ktorý vám vysvetlí všetko, čo potrebujete vedieť na úspešné hojdanie sa nahor a nadol.
Ako si na biku užiť pri každom výjazde dvojnásobnú zábavu? Nie, teraz nemyslíme tandem za modelkou z obálky septembrového Playboya. Stačí si začať užívať aj výšľapy! Poradíme vám tú správnu techniku na zdolanie tých najväčších strmákov, ktoré sa pre vás môžu stať nielen utrpením, ale aj novou zábavnou výzvou.
Myslíte si, že tri rozmery kolies je presne o dva rozmery viac, než potrebujeme? Myslíte si, že 29-palcové kolesá sú neobratné a patria do rúk len XC pretekárom na hardtailoch? Zabudnite na všetko, čo ste si kedy mysleli. Prichádza prvý slovenský 36er s – áno, správne – 36-palcovými kolesami. Sú veľké? Sú sk***ene veľké! Ukážeme vám ako sa na ňom jazdí a hlavne ako vôbec vznikol.
Enduro! Magické slovo posledých dvoch rokov začína zaujímať čoraz viac ortodoxných zjazdárov vo vyťahaných pyžamách, aj oholených chrtov v obtiahnutých latexových oblečkoch. Čo však majú oba tieto klany spoločné? Biky! Také, ktoré dokážu držať krok s XC-čkami na výšľapoch, a naháňať sa so zjazďákmi cestou dole. Otestovali sme štyri všestranné biky so zdvihmi 150-160mm od tých najväčších svetových značiek.
Po veľkom prehľade bikeparkov na Slovensku, v Čechách, Rakúsku aj Nemecku sa neposunieme len ešte o niečo viac na západ do nádherného Švajčiarska, ale aj na juh do podstatne bližšieho Talianska, v ktorom si krátke rukávy oblečiete aj keď u nás cestári panikária z prvého poprašku. Ak teda rozmýšľate nad jesenným tripom, máme pre vás takmer desiatku najlepších destinácií!
V minulom čísle sme otestovali niektoré z tých najľahších bŕzd na trhu a výsledok aj nás samotných celkom prekvapil. V tomto čísle však ide do tuhého a do arény sme proti sebe postavili 11 bŕzd na seriózne jazdenie v serióznom teréne a so serióznym strachom v očiach. Ak zháňate nové brzdy na zjazďák, enduro, či trailbike – vyberte si spolu s nami.
Eurobike! Desať hangárov na vzducholode, 100 000m2 , 50 000 vystavovateľov, a ľudí ako hadov. Najhlavnejší však je obsah obrovských hál, a tým sú tie najlepšie novinky z oblasti bikov, komponentov aj oblečka, ako by sa na najväčšiu svetovú výstavu patrilo. Prinášame vám prvú časť megareportu plnú toho najluxusnejšieho, najzaujímavejšieho, aj najstrelenejšieho, čo sme našli.
Vihorlat možno odporuje všetkým zásadám slovenského pravopisu, no napriek tomu je bikovačka v tejto oblasti šľabikárom vynikajúcich trailov. Málo zvážnic, kopec singletrackov, niečo cez 30 kilometrov a brutálne výhľady. Ak sa v najbližších mesiacoch budete voziť na východnom Slovensku, nevynechajte ani Vihorlat.

Zaujalo vás šieste tohtoročné číslo Bikera? Utekajte do obchodu, alebo si ho predplaťte za polovičnú sumu na stránke biker.sk, kde okrem iného nájdete každodenne tie najväčšie zaujímavosti zo sveta MTB, BMX aj cestnej cyklistiky. Dúfame, že sa vám aj tento Biker bude páčiť!

Buďte s nami v kontakte

Komentáre